Aktualności

Triumf Domu Dziecka w Strzyżowie w Turnieju Siatkówki Triumf Domu Dziecka w Strzyżowie w Turnieju Siatkówki

W dniu 14 czerwca br. na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbyły się VII Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej, których organizatorem był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

W zawodach udział wzięło 8 reprezentacji Domów Dziecka z całego województwa podkarpackiego. Otwarcia imprezy dokonali: Pani Monika Mikon – przedstawiciel sponsora strategicznego turnieju, firmy Orlen Południe S.A., Pani Agnieszka Zygarowicz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, Pani Bożena Czaja – Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Pan Marcin Józefowicz – organizator turnieju.

Po blisko 5 godzinnych zmaganiach poznaliśmy Mistrza Podkarpacia w piłce siatkowej, którymi zostali wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie, drugie miejsce przypadło wychowankom Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się zeszłoroczni Mistrzowie – wychowankowie Domu Dziecka w Żyznowie. W turnieju wybrano także MVP (najlepszego siatkarze i siatkarkę). Najlepszą siatkarką organizatorzy wybrali wychowankę Domu Dziecka im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie – Karolinę Wazowicz, najlepszym siatkarzem wybrany został natomiast zawodnik zwycięskiej drużyny – Jakub Kondej.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Starosta Krośnieński Jan Juszczak i Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik. Patronat medialny sprawowali: krośnieński portal informacyjny www.krosnocity.pl , jedlicki portal informacyjny www.jedlicze24.pl , portal informacyjny www.terazkrosno.pl . Turniej sędziowali: Zenon Wiśniowski i Mariusz Kuszaj.

Wszystkie drużyny uczestniczące z turnieju otrzymały dyplomy, nagrody, drużyny z miejsc I-III medale, a drużyny z miejsc I-IV puchary, które wręczali: Pani Monika Mikon – firma Orlen Południe S.A., Pani Alicja Serwińska – przedstawiciel Posła na Sejm RP Piotra Babinetza, Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Ryszard Zagórski, p.o. Dyrektora GOSiR w Jedliczu Pan Marek Wojdyła oraz Pani Bożena Czaja – Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

I nagroda - Komplet strojów sportowych, ufundowany przez Orlen Południe S.A. – Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie

II nagroda – Rowerek gimnastyczny, ufundowany przez Starostę Krośnieńskiego Jana Juszczaka – Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu

III nagroda – Komplet hantli, ufundowany przez Posła na Sejm RP Piotra Babinetza – Dom Dziecka w Żyznowie

IV nagroda – Radiomagnetofon, ufundowany przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik – Dom Dziecka w Nowej Sarzynie

Pozostałe nagrody dla drużyn z miejsc V-VIII ufundował sponsor główny Orlen Południe S.A.

V nagroda – Siatka do piłki siatkowej i komplet do tenisa stołowego – Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

VI nagroda – Siatka do piłki siatkowej i komplet do gry w badmintona – Dom Dziecka im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie

VII nagroda – Elektroniczny dart – Dom dla Dzieci „Moja Rodzina” w Prałkowcach
VIII nagroda – Elektroniczny dart – Dom Dziecka im. św. Józefa w Sanoku

Nagrody dla MVP – tablety ufundowane przez Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie.

Pozostali sponsorzy bez których nie byłaby możliwa organizacja turnieju:
1) Cellfast Stalowa Wola, oddział w Krośnie
2) SMOK Krosno – firma handlowa
3) Instalbud Rzeszów
4) Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych Krosno
5) EBA Krosno
6) Cerbex Krosno
7) Pani Urszula Zając – Masarnia Wrocanka
8) Pani Irena Konopka – GS „Samopomoc Chłopska” Jedlicze
9) Pani Iwona Olejnik – Uzdrowisko Rymanów Zdrój S.A.
10) Pan Grzegorz Nowak – Cukiernia Jedlicze
11) Hurtownia owoców i warzyw – Olimp Krosno
12) Sklep S8 Krosno

TURNIEJOWE WYNIKI:

Grupa A:

1. Dom Dziecka w Sanoku – Dom Dziecka w Długiem 0:2 (13:20, 10:20)

2) Dom Dziecka w Strzyżowie – Centrum Opieki nad Dzieckiem Skopanie 1:2 (20:18, 18:20, 9:15)

3) Długie – Strzyżów 0:2 (9:20, 18:20)

4) Skopanie – Sanok 2:0 (20:6, 20:15)

5) Długie – Skopanie 1:2 (14:20, 20:14, 12:15)

6) Sanok – Strzyżów 0:2 (7:20, 13:20)

Tabela:

1. Skopanie – 7 pkt. sety: 6-2
2. Strzyżów – 7 pkt. sety: 6-2
3. Długie – 4 pkt. sety: 3-4
4. Sanok – 0 pkt. sety: 0-6

Grupa B:

1. Dom Dziecka w Nowej Sarzynie – Dom Dziecka w Żyznowie 0:2 (15:20, 18:20)

2. Dom dla Dzieci „Moja Rodzina” w Prałkowcach – Dom Dziecka w Krośnie 1:2 (16:20, 20:17, 9:15)

3. Nowa Sarzyna – Prałkowce 2:0 (20:11, 20:15)

4. Żyznów – Krosno 2:0 (20:14, 20:18)

5. Krosno – Nowa Sarzyna 1:2 (21:19, 13:20, 6:15)

6. Żyznów – Prałkowce 2:0 (20:8, 20:10)

Tabela:

1. Żyznów – 9 pkt. sety: 6-0
2. Nowa Sarzyna – 4 pkt. sety: 4-3
3. Krosno – 3 pkt. sety: 3-5
4. Prałkowce – 1 pkt. sety: 1-6

Półfinały:

1. Skopanie – Nowa Sarzyna 2:0 (20:16, 20:13)
2. Żyznów – Strzyżów 1:2 (16:20, 20:18, 13:15)

Mecz o VII miejsce: Prałkowce – Sanok 2:1 (11:20, 20:15, 16:14)

Mecz o V miejsce: Krosno – Długie 0:2 (12:20, 13:20)

Mecz o III miejsce: Żyznów – Nowa Sarzyna 2:0 (20:13, 20:16)

Finał: Skopanie – Strzyżów 0:2 (13:20, 18:20)

 


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl