Aktualności

Zwycięski Dom Dziecka z Żyznowa Zwycięski Dom Dziecka z Żyznowa

Po raz ósmy w hali jedlickiego GOSiR-u odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej, którego organizatorem był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Jedlicza Pani Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Pan Ryszard Zagórski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Pani Agnieszka Zygarowicz, Dyrektor GOSiR w Jedliczu Pan Wojciech Florczak oraz Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem Pani Bożena Czaja.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się wychowankowie Domu Dziecka z Żyznowa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze – Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Trzecie miejsce przypadło wychowankom Domu Dziecka „Hanka” z Dębicy. Wybrano także Najlepszego Zawodnika i Zawodniczkę turnieju. W kategorii chłopców MVP został Damian Nędza z Żyznowa, zaś MVP w kategorii dziewcząt wybrano Sandrę Bielak z Dębicy. Zawody sędziowali: Mariusz Kuszaj i Zenon Wiśniowski.

Wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe nagrody, puchary i dyplomy oraz drużyny z miejsc I-III dodatkowo medale. Indywidualnie nagrodzeni wychowankowie otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody, które wręczali: w imieniu Posła na Sejm RP Piotra Babinetza – Pan Seweryn Myśliwiec (pracownik Biura Poselskiego), Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Jedlicza Pan Ryszard Zagórski, Dyrektor PCPR w Krośnie Pani Agnieszka Zygarowicz oraz Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

Sponsorem strategicznym turnieju była firma Orlen Południe, ponadto nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Starosta Krośnieński Jan Juszczak oraz Burmistrz Gminy i Miasta Jedlicze.

Ponadto, dzięki innym firmom i instytucjom udało się zorganizować turniej: Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych z Rzeszowa, Cellfast z Krosna, Rejon Budowy Dróg i Mostów z Krosna, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna, Greinplast Krasne, PGE Rzeszów, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Jedlicza, Masarnia Wrocanka, Sklep S-8 z Krosna, Hurtownia Owoców i Warzyw Egzotika z Krosna.

Patronat medialny objął Tygodni Regionalny „Nowe Podkarpacie”.

 

Galeria zdjęć (kliknij)


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl