Aktualności

Wakacyjna wycieczka do Krakowa Wakacyjna wycieczka do Krakowa

Dzięki Firmie ORLEN Południe S.A., która przekazała nam środki finansowe oraz bilety – zaproszenia na mecze siatkówki rozgrywane podczas Memoriału Huberta Wagnera 13 sierpnia, wakacyjny weekend 12 – 13 sierpnia 2017 r. spędziliśmy na wycieczce w Krakowie.

Wyjechaliśmy w sobotę rano i całe przedpołudnie spędziliśmy w krakowskim ZOO. Było bardzo ciekawie. Każdy mógł podpatrzeć swoje ulubione zwierzęta. Dużo czasu spędziliśmy w Żyrafiarni. Trzy imponujące żyrafy zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Zobaczyliśmy piękną panoramę Krakowa z widokiem na Stare Miasto – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Rynek Główny. Odwiedziliśmy tam również wystawę figur woskowych – figury w skali 1:1 znanych Polaków min. Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Jana Matejki.

Sobotni wieczór spędziliśmy w kinie. Obejrzeliśmy wzruszający film o tematyce wojennej „Dunkierka”. Na nocleg udaliśmy się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Krakowie przy ul. Grochowej. Bardzo nam się tam podobało. Warunki znakomite. Polecamy.

W niedzielne przedpołudnie spacerowaliśmy po Starym Mieście. Zwiedziliśmy Bramę Floriańską, Sukiennice, Bazylikę Mariacką, Wieżę Ratuszową, zatrzymaliśmy się chwilę przy pomniku Adama Mickiewicza. Niestety nie udało nam się zwiedzić Podziemi Rynku Głównego.
A popołudnie spędziliśmy już jako kibice naszej drużyny narodowej siatkarzy w Tauron Arenie. Obejrzeliśmy dwa ostatnie mecze XV Memoriału Huberta Wagnera, który odbywał się w Krakowie od 11 sierpnia. Przebraliśmy się w nasze koszulki kibiców i najpierw oglądaliśmy zmagania reprezentacji Kanady z Francją, która wygrała niespodziewanie 3:0, a potem nasza reprezentacja Polski grała z Rosją. Mecz był bardzo trudny . Pierwsze dwa sety nasi siatkarze przegrali. Jednak trzeci i czwarty należał już do nich. I oczywiście tie-brek pełen napięcia set piąty, który udało się naszym wygrać. Nasza reprezentacja wygrała cały Turniej. Uroczystość zakończenia Turnieju była fantastyczna.

W drodze powrotnej by uczcić sukces naszych siatkarzy wstąpiliśmy jeszcze do McDonalda na lody. Wycieczka była bardzo udana.

Bardzo dziękujemy sponsorowi tego wyjazdu – Firmie ORLEN Południe S.A., że mogliśmy tak atrakcyjnie i miło spędzić czas w Krakowie.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZKI (kliknij)


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl