Aktualności

Uroczysta Wieczerza Wigilijna Uroczysta Wieczerza Wigilijna
2017.12.20

20 grudnia 2017 r. odbyła się u nas uroczysta kolacja wigilijna. Przybyli goście – pani Agnieszka Zygarowicz – dyrektor PCPR, pan Marcin Józefowicz, pan Bogdan Nakonieczny. Spędziliśmy razem przemiły wieczór. Grupa wychowanków wraz z opiekunami przygotowała występ artystyczny – poezja o tematyce świątecznej. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem. Przygotowane przez nasze Panie potrawy jak zawsze wspaniałe i smaczne – barszcz czerwony z uszkami, żurek, pierogi z kapustą, pierogi ze śliwkami suszonymi, kapusta z grochem, ziemniaki i ryba, gołąbki i kompot z suszek. Wszystko szybko znikało z talerzy. Gdy kolacja dobiegała końca przybył do nas Mikołaj – z Warszawy, z Firmy JJM. Każdy z dzieci otrzymał paczkę ze słodyczami. Pani Ala z dziećmi przygotowała prezenty dla pracowników domu dziecka – piękne choinki z szyszek. Żegnając Mikołaja odśpiewaliśmy kilka znanych kolęd. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Wizyta św. Mikołaja z Asseco Poland Wizyta św. Mikołaja z Asseco Poland
2017.12.14

14 grudnia 2017 r. wieczorem mieliśmy przemiłych gości – Mikołaja i Śnieżynkę z firmy Asseco Poland z Rzeszowa. Bardzo cieszymy się, że o nas pamiętają i również w tym roku przyjechali do nas z prezentami. Otrzymaliśmy extra paczki ze słodyczami, kosmetykami i jeszcze każdy dostał milutką poduszkę. Pracownicy Firmy Asseco przekazali nam również odzież, książki, akcesoria komputerowe – klawiaturę, myszki, słuchawki, pendrivy, notesy. Firma Asseco przekazała nam środki finansowe na wymianę mebli, tapczanów oraz okna w sypialni starszych chłopców. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy.

Udział w Turnieju Piłkarskim w Tarnobrzegu Udział w Turnieju Piłkarskim w Tarnobrzegu
2017.09.22

W dniu 22 września uczestniczyliśmy w VII Turnieju Piłki Nożnej w Tatnobrzegu zorganizowanym przez Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W turnieju uczestniczyło jedenaście drużyn. Podzielona nas na dwie grupy. W pierwszej rundzie graliśmy m.in. z Tarnobrzegiem, Chełmnem, Radoczą i Stalową Wolą. Każdy grał z każdym i do ćwierćfinału awansoaliśmy z 3 miejsca. W ćwierćfinale graliśmy z silnym zespołem z Sosnowca - przegraliśmy 0:3. Cały turniej wygrała drużyna z Lublina, drugie miejsce zajęła Radocza, a trzecie Sosnowiec. My ukończyliśmy turniej na 6 miejscu. Zabawa była doskonała, wszystkie drużyny grały z pełnym zaangażowaniem, a wśród zawodników grały też dziewczyny. Organizatorzy zadbali d pyszny poczęstunek, napoje i miłą atmosferę. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy.  

Wizyta w Strzegocicach Wizyta w Strzegocicach
2017.08.17

Zaraz po powrocie z kolonii 5 sierpnia zostaliśmy zaproszeni po raz drugi na piknik organizowany przez Klub Wodny „Przystań Pilzno” w Strzegocicach. Byli zaproszeni też wychowankowie z innych domów dziecka. Organizatorzy oprócz atrakcji wodnych zapewnili pyszny poczęstunek – potrawy z grilla, napoje i słodycze. Można było pojeździć kładami, popływać żaglówką, motorówkami i skuterami wodnymi. Te ostatnie cieszyły się największym powodzeniem. Dzieciaki ustawiały się w długiej kolejce do płynięcia na „płaszczkach”. Organizatorzy zaprosili też przedstawicieli policji i straży pożarnej. Policjanci mieli pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą a strażacy prezentowali sprzęt gaśniczy i stroje do zadań specjalnych. Mieli również motorówkę do ratowania osób tonących. Pogoda nam dopisała, słońce szybko suszyło mokre ubrania. Wróciliśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

Letni wypoczynek w Krynicy Zdroju Letni wypoczynek w Krynicy Zdroju
2017.08.09

Od 22 lipca do 4 sierpnia byliśmy uczestnikami kolonii w Krynicy Zdroju. Mieszkaliśmy w samym centrum miasta w pensjonacie „Tęcza”. Były z nami dzieci z okolic Krosna i Sanoka. Początkowo pogoda nam nie dopisywała. Kiedy tylko nie padał deszcz chodziliśmy na boisko grać w piłkę, zwiedzaliśmy miasto, byliśmy w pijalni wód, oglądaliśmy wieczorne pokazy fontanny multimedialnej. Organizowaliśmy dyskoteki i karaoke. W drugim tygodniu pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Starego Sącza. Po drodze zwiedziliśmy ruiny zamku w Rytrze, do którego musieliśmy wspiąć się po stromej górce.  Następnie zatrzymaliśmy się w Piwnicznej – urokliwej miejscowości uzdrowiskowej. Kolejny przystanek to Stary Sącz. Zobaczyliśmy tam ołtarz papieski, stary rynek oraz klasztor Klarysek. Naszym przewodnikiem był p. Marian Duda, który opowiadał o historii regionu. Kolejną wycieczkę mieliśmy do Muszyny zobaczyć piękne ogrody sensoryczne. Następny tydzień upłynął nam bardzo szybko. Słońce świeciło więc większość czasu spędzaliśmy na basenie i spacerach na pyszne lody. Zdobyliśmy również górę Parkową z której rozciąga się piękny widok na okolicę. Byliśmy też w muzeum zabawek i łowiectwa. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, zawarliśmy dużo nowych znajomości.  

Wakacyjna wycieczka do Krakowa Wakacyjna wycieczka do Krakowa
2017.08.14

Dzięki Firmie ORLEN Południe S.A., która przekazała nam środki finansowe oraz bilety – zaproszenia na mecze siatkówki rozgrywane podczas Memoriału Huberta Wagnera 13 sierpnia, wakacyjny weekend 12 – 13 sierpnia 2017 r. spędziliśmy na wycieczce w Krakowie. 
Wyjechaliśmy w sobotę rano i całe przedpołudnie spędziliśmy w krakowskim ZOO. Było bardzo ciekawie. Każdy mógł podpatrzeć swoje ulubione zwierzęta. Dużo czasu spędziliśmy w Żyrafiarni. Trzy imponujące żyrafy zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Zobaczyliśmy piękną panoramę Krakowa z widokiem na Stare Miasto – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Rynek Główny. Odwiedziliśmy tam również wystawę figur woskowych – figury w skali 1:1 znanych Polaków min. Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Jana Matejki.

Zwycięski Dom Dziecka z Żyznowa Zwycięski Dom Dziecka z Żyznowa
2017.06.20

Po raz ósmy w hali jedlickiego GOSiR-u odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej, którego organizatorem był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Jedlicza Pani Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Pan Ryszard Zagórski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Pani Agnieszka Zygarowicz, Dyrektor GOSiR w Jedliczu Pan Wojciech Florczak oraz Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem Pani Bożena Czaja.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się wychowankowie Domu Dziecka z Żyznowa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze – Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Trzecie miejsce przypadło wychowankom Domu Dziecka „Hanka” z Dębicy. Wybrano także Najlepszego Zawodnika i Zawodniczkę turnieju. W kategorii chłopców MVP został Damian Nędza z Żyznowa, zaś MVP w kategorii dziewcząt wybrano Sandrę Bielak z Dębicy. Zawody sędziowali: Mariusz Kuszaj i Zenon Wiśniowski.

Sukces! Zwyciężyliśmy w Mistrzostwach  Podkarpacia Placówek w Piłce Nożnej! Sukces! Zwyciężyliśmy w Mistrzostwach Podkarpacia Placówek w Piłce Nożnej!
2017.06.07

Fundacja „Podaj DOBRO” zorganizowała w dniu 7 czerwca 2017 r. w Arłamowie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej. Na turniej zgłosiło się 10 placówek. Drużyny podzielono na 2 grupy, w których każdy z każdym rozgrywał mecz. Wygraliśmy swoją grupę z kompletem zwycięstw. W półfinale spotkaliśmy się z drużyną z Radymna i udało nam się wejść do finału. A w finale czekała nas trudna przeprawa z Domem Dziecka ze Skopania. Było ciężko, ale pokonaliśmy przeciwnika 1:0. Nasza radość była ogromna. Nasz finałowy mecz oglądała Reprezentacja Polski U-21. Po meczu była okazja do rozmów z piłkarzami drużyny narodowej i zrobienia pamiątkowych zdjęć. 

Mistrzostwa Podkarpacia w Warcabach w Skopaniu Mistrzostwa Podkarpacia w Warcabach w Skopaniu
2017.04.02

1 kwietnia 2017 r. w Domu Dziecka w Skopani odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Warcabach 64-polowych. W imprezie udział wzięło 15 placówek z województw: podkarpackiego, ś‌więtokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Rywalizacja odbywała się w: turnieju indywidualnym wychowanków, turnieju indywidualnego wychowawców, konkurencji drużynowej placówek. Nasz Dom reprezentowali: Waldek, Sebastian i p. Bogdan.
Po świetnej grze w grupie (zajęcie I miejsca) i niezwykle emocjonujących grach w półfinale i małym finale - Waldek zajął IV miejsce w końcowej klasyfikacji, Sebastian - miejsce dziesiąte, a p. Bogdan II miejsce w klasyfikacji wychowawców. Drużynowo nasza ekipa została sklasyfikowana na III miejscu. Za miejsce na podium otrzymaliśmy dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Piłka nożna halowa w Nowej Dębie Piłka nożna halowa w Nowej Dębie
2017.03.18

17 marca braliśmy udział w V Turnieju Halowej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Nowej Dębie. Organizatorem turnieju było Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W turnieju udział brało osiem drużyn. Podzielono nas na dwie grupy - wylosowaliśmy za przeciwników: Skopanie, Lublin, Małachów. W grupie drugiej grały: Radocza, żyznów, Sanok i Kraśnik. Po zaciętych meczach grupowych zajęliśmy 3 miejsce i w meczu o 5 miejsce graliśmy z Żyznowem, który to wygraliśmy. Zawody były bardzo udane, walka na boisku zacięta do ostatniej minuty, a licznie zebrani kibice dopingowali swoje drużyny.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl