Aktualności

Przed nami Turniej Siatkówki Przed nami Turniej Siatkówki
2013.06.10

W dniu 17 czerwca br. w hali GOSIR w Jedliczu rozegrane zostaną IV Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w siatkówce o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. W turnieju udział biorą Domy Dziecka z każdego zakątka województwa (Krosno, Wolica, Przemyśl, Tarnobrzeg, Strzyżów, Żyznów i inne). Zwycięzcą ubiegłorocznego turnieju zostali wychowankowie Domu Dziecka z Żyżnowa.

XX Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych w Strzyżowie XX Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych w Strzyżowie
2013.05.21

W dniach od 13 kwietnia do 4 maja 2013 roku w Czytelni Biblioteki Publicznej w Strzyżowie odbyła się XX Jubileuszowa Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych. W tym czasie można było zwiedzać wystawę i podziwiać modele. Komisarzem Wystawy był wspaniały człowiek, doświadczony modelarz pan Marian Wydro. Gościem honorowym finisażu był znany w Polsce i za granicą badacz losów polskich lotników we Francji, doktor historii  Wojskowego Instytutu Historycznego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, inicjator Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego „Sikorski 2013" w Stalowej Woli Pan dr Bartłomiej Belcarz. W wystawie wzięło udział 80 wystawców, którzy prezentowali razem 470 modeli. Można było zobaczyć min. modele samolotów, statków, samochodów militarnych, czołgów, dioram, figurek, itp.

XVI Wojewódzki Rajd MIĘDZY ZDROJE XVI Wojewódzki Rajd MIĘDZY ZDROJE
2013.05.10

W dniach 9-10 maja 2013 roku odbył się XVI Wojewódzki Rajd Między Zdroje, którego organizatorem był PTSM Zarząd Oddziału w Krośnie, SK PTSM przy Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju oraz WFOŚiGW w Rzeszowie. Uczestnikami rajdu byli także nasi wychowankowie wraz z opiekunami: Alicją Dobosz i Bogdanem Nakoniecznym. Trasa rajdu obejmowała miejsca: Rymanów - Mogiła (606) - Kopa (640) - Przymiarki (626) - Glorieta (552) - Iwonicz Zdrój.

II miejsce w zawodach tenisa stołowego w Tarnobrzegu II miejsce w zawodach tenisa stołowego w Tarnobrzegu
2013.04.17

Kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek rywalizowało w dziewiątej edycji Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowanego przez Dom Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. Nie zabrakło również i reprezentacji naszego Domu Dziecka.
Impreza pod nazwą 9. Turniej Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego INTOP 2013 rozegrana została w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

Wielkanocne tradycje pogranicza – palma, pisanka, wieniec, ozdoba świąteczna Wielkanocne tradycje pogranicza – palma, pisanka, wieniec, ozdoba świąteczna
2013.03.24

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyła się VIII edycja konkursu plastycznego pod nazwą „Wielkanocne tradycje pogranicza – palma, pisanka, wieniec, ozdoba świąteczna”. Pięcioro naszych wychowanków pod kierunkiem wychowawcy Anny Janochy wykonało prace, które zgłosiliśmy do konkursu.

Wizyta przedstwicieli Koła Naukowego UR w naszej placówce Wizyta przedstwicieli Koła Naukowego UR w naszej placówce
2013.03.12

W piątek 8 marca br. naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Koła Naukowego Prawa Handlowego i Gospodarczego Uniwersytetu Rzeszowskiego „Amicis Curie” – mgr Tomasz Miśko i mgr Łukasz Mroczyński - Szmaj, które działa przy Zakładzie Prawa Handlowego i Gospodarczego UR, którego kierownikiem jest prof. UR –
dr hab. Jan Olszewski.

Zimowisko 2013 w Zakoanem Zimowisko 2013 w Zakoanem
2013.02.26

W dniach 15-22 luty 2013 r. grupa wychowanków wraz z opiekunami przebywała na zimowisku w Zakopanem. Od kilku dobrych lat jeździemy na Harendę. Mamy tam wielu przyjaciół. Mieszkamy wygodnie u Pani Marii Bachldy-Curuś lub u jej syna Pawła. Są bardzo mili i gościnni, a panie kucharki gotują znakomicie. Szkoda tylko, że ten czas tam spędzony mija tak szybko.

Bal z Nowym Stylem w Krośnie Bal z Nowym Stylem w Krośnie
2013.01.19

Już po raz 14. firma Nowy Styl zorganizowała bal charyatatywny dla wychowanków Domów Dziecka, rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych, który odbył się w sobotę 19 stycznia w hali widowiskowo - sportowej MOSiR w Krośnie. W imprezie udział wzięło ponad tysiąc osób z Podkarpacia. Nie zabrakło również i naszych wychowanków, którzy z panią Dyrektor i opiekunami wzięli udział w tej fantastycznej zabawie.

III miejsce Eweliny i Karoliny w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek III miejsce Eweliny i Karoliny w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
2013.01.14

W dniu 4 stycznia 2013 r. Ewelina i Karolina, wraz z wychowawcą Panem Jackiem Jurczakiem wzięły udział w IX PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK PLACÓWEK OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZYCH W JAROSŁAWIU.

Wigilia 2012 Wigilia 2012
2012.12.27

W dniu 20 grudnia w naszej placówce miało miejsce spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli wszyscy wychowankowie, pracownicy i zaproszeni goście: Wivestarosta Powiatu Krośnieńskiego - Pan Andrzej Guzik, Dyrektor PCPR w Krośnie - Pani Agnieszka Zygarowicz, obecni również byli nasi byli wychowankowie: Iza i Mateusz. Przed uroczystą wieczerzą, dzieci pod przewodnictwem p.Ali i p.Joli przygotowały Jasełka, które wzruszyły wszystkich, a najbardziej chyba Pana Wicestarostę :). Po przedstawieniu - najstarszy z wychowanków - Arek, przeczytał urywek Ewangelii wg. św. Łukasza dot. Narodzenia Pana Jezusa, a zaraz po tym składaliśmy sobie życzenia i łamaliśmy się opłatkiem.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl