Aktualności

Ognisko Ognisko
2012.06.06

W dniu 30 maja br. nasz Dom Dziecka odwiedziła grupa wolontariuszy. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wręczyli naszym wychowankom prezenty, a następnie w miłej atmosferze spędziliśmy czas przy ognisku  na pieczeniu kiełbasek. Odwiedziny sprawiły dużą radość naszym podopiecznym, którzy szybko nawiązali kontakt z grupą młodych ludzi. Wspólnie spędzone popołudnie szybko minęło i wszystkim było ciężko się rozstać. Kompromisem była zapowiedz kolejnych odwiedzin.

Wycieczka do Chorzowa i Krakowa Wycieczka do Chorzowa i Krakowa
2012.06.01

W dniu 28 maja br. udaliśmy się na jednodniową wycieczkę do Chorzowa i Krakowa, w której udział wzięli: Daniel, Karolina, Sebastian, Mateusz, Ewa, Jarek, Arek oraz Pan Marcin i Pan Wacek. W Chorzowie wzięliśmy udział w Dniu Otwartym Śląskiego Wesołego Miasteczka. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Dzieci oraz opiekunowie mogli bezpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji jakie przygotowali dla nas organizatorzy.

I Komunia Święta Daniela I Komunia Święta Daniela
2012.05.21

W niedzielę 20 maja w naszej placówce odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej. Po całorocznym przygotowaniu nasz najmłodszy wychowanek Daniel przyjął do swojego serca Pana Jezusa. O godz. 11.00 w kościele parafialnym w Jedliczu miała miejsce Uroczysta Msza Święta.

Vicemistrzostwo w Turnieju Tenisa Stołowego Vicemistrzostwo w Turnieju Tenisa Stołowego
2012.05.01

W dniu 18 kwietnia br. reprezentacja naszej placówki wzięła udział w VIII Turnieju Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych z Województwa Podkarpackiego, który rozegrany został w hali MOSiR w Tarnobrzegu. W zawodach uczestniczyło 16 drużyn. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach.

Spotkanie z Bronisławą Betlej Spotkanie z Bronisławą Betlej
2012.04.15

Dnia 4 kwietnia 2012 wychowankowie wraz z wychowawca, p. Jackiem Jurczakiem odwiedzili p. Bronisławę Betlej i złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Wesołych Świąt !!! Wesołych Świąt !!!
2012.04.05

Zdrowych,pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

życzą pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka w Długiem 


Sukces w Turnieju Warcabowym Sukces w Turnieju Warcabowym
2012.04.02

Sukcesem naszych wychowanków zakończyły się VII Otwarte Mistrzostwa Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Podkarpacia w Warcabach 64-polowych, które odbyły się 24 marca w Skopaniu, gdzie nasza reprezentacja zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, natomiast indywidulanie Mistrzem został Arek Długosz, natomiast Rafał Frydrych zajął III miejsce. W klasyfikacji wychowawców - Bogdan Nakonieczny zajął IV miejsce.

Szkolimy przyszłych modelarzy Szkolimy przyszłych modelarzy
2012.03.07

W lutym w naszej placówce została uruchomiona modelarnia. Organizatorem oraz pomysłodawcą jest pani Agata Janas. Natomiast instruktorem, który jako wolontariusz chętnie prowadzi warsztat modelarski z dziećmi jest pan Paweł Janas. Jest on wieloletnim modelarzem z zamiłowania. Na zajęcia uczęszczają chłopcy
w wieku od 13 do 17 lat oraz 10 letnia dziewczynka.

Zimowisko w Zakopanem Zimowisko w Zakopanem
2012.02.11

W dniach 3-10 lutego br. przebywaliśmy w Zakopanem na zimowisku. Zamieszkaliśmy na Harendzie (pozdrowienia dla Pani Marii Bachledy - Curuś :) ). Pomimo bardzo niskich temperatur bawiliśmy się świetnie. Korzystaliśmy z różnych atrakcji, zjeżdżaliśmy na nartach i sankach, jeździliśmy na łyżwach. Byliśmy na skoczni, gdzie odbywają sie zawody Pucharu Świata, na Krupówkach. W planie był wypad na Morskie Oko, jednakże nie udało nam się tam dotrzeć - spróbujemy za rok. Pełni wrażen, wypoczęci wróciliśmy do placówki.
W tym miejscu dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki, którym nasz wyjazd doszedł do skutku - DZIĘKUJEMY !!!

Święta w moim mieście Święta w moim mieście
2012.01.24

Zakończył się konkurs "Święta w moim mieście" organizowany przez Fundację "Wawel z Rodziną" w ramach akcji "Zostań Pomocnikiem Św. Mikołaja" w którym nasza placówka brała udział.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl