Aktualności

Piknik nad zalewem w Strzegocicach Piknik nad zalewem w Strzegocicach
2016.08.24

Na piknik zaprosili nas członkowie Klubu Wodnego Przystań Pilzno. Przygotowali tę imprezę dla czterech domów dziecka. Wraz z nami byli tam nasi znajomi z Krosna, Dębicy i Żyznowa. Impreza była bardzo udana. Piękna pogoda. Moc atrakcji:
- pływanie na skuterach, motorówkach, płaszczkach, żaglówkach;
- jazda na quładach;
- jazda konna;
- jazda wojskowym wozem bojowym;
Czas spędzony nad wodą poprzedziły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków. Była prezentacja wozu strażackiego, jego wyposażenia.
Była również pogadanka nt. zagrożeń związanych z uzależnieniami od dopalaczy i narkotyków. Organizatorzy zadbali również o napoje i przekąski. Mogliśmy jeść bez ograniczeń pyszne kiełbaski i szaszłyki z grila popijając colą, sokiem lub herbatką. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom i słodycze.
Serdecznie dziękujemy organizatoram imprezy za wspaniałą niedzielę na koniec wakacji.

Wakacje - Krempna 2016 Wakacje - Krempna 2016
2016.07.26

Tydzień wakacji od 11 do 18 lipca spędziliśmy w naszym ulubionym Ośrodku Wypoczynkowym „Pod Jodłą” w Krempnej. Jak zawsze starsi wychowankowie wraz z P. Bogdanem wybrali się tam na rowerach, reszta dojechała busem. Tym razem nie dopisała nam pogoda. Tylko przez 3 dni było słonecznie i sucho. Wtedy to korzystaliśmy z kąpieli w rzece, pływaliśmy na kajakch i rowerkach. W deszczowe dni też nie było nudy. Zwiedziliśmy Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Byliśmy też w cyrku, który zawitał ze swoim programem do Krempnej.

Kibicujemy krośnieńskim żużlowcom Kibicujemy krośnieńskim żużlowcom
2016.07.03

W dniu 3 lipca 2016r. dzięki uprzejmości Zarządu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Motorowego KSM Krosno wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem uczestniczyli w meczu NICE POLSKIEJ LIGI ZUZLOWEJ pomiędzy KSM Krosno a Polonią Bydgoszcz.
Wychowankowie po raz pierwszy mieli okazję obserwować na żywo zawody żużlowe. Byli gośćmi parku maszyn gdzie z bliska mogli zobaczyć pracę mechaników, usiąść na motocyklu żużlowym, porozmawiać z zawodnikami czy też robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w meczu mimo niesprzyjających warunków pogodowych na początku zawodów.
Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa „wilków” w tym spotkaniu i już szykujemy ekipę na kolejne zawody. W imieniu wychowanków i własnym pragniemy podziękować Zarządowi KSM Krosno za umożliwienie bezpłatnego uczestnictwa z zawodach w sezonie 2016.

Triumf Domu Dziecka w Strzyżowie w Turnieju Siatkówki Triumf Domu Dziecka w Strzyżowie w Turnieju Siatkówki
2016.06.15

W dniu 14 czerwca br. na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbyły się VII Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej, których organizatorem był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

W zawodach udział wzięło 8 reprezentacji Domów Dziecka z całego województwa podkarpackiego. Otwarcia imprezy dokonali: Pani Monika Mikon – przedstawiciel sponsora strategicznego turnieju, firmy Orlen Południe S.A., Pani Agnieszka Zygarowicz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, Pani Bożena Czaja – Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Pan Marcin Józefowicz – organizator turnieju.

Igrzyska Domów Dziecka i SOSW - 3 medale naszych wychowanków Igrzyska Domów Dziecka i SOSW - 3 medale naszych wychowanków
2016.06.10

W czwartek 9 czerwca na obiektach sportowych SOS-W we Frysztaku odbyły się XVI Igrzyska dla Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych. Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych z wychowankami Domów Dziecka oraz popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu. Organizatorem był Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie i SOS-W we Frysztaku. Patronat honorowy nad Igrzyskami objął m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Zapowiedź Turnieju Siatkówki dla Domów Dziecka Zapowiedź Turnieju Siatkówki dla Domów Dziecka
2016.06.08

W najbliższy wtorek 14 czerwca w jedlickiej hali GOSiR odbędą się już VII Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej. W tej edycji udział weźmie rekordowa ilość placówek bo aż 10 (Strzyżów, Sanok, Żyznów, Skopanie, Łąka, Nowa Sarzyna, Krosno, Prałkowce, Wolica i Długie). Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Dom Dziecka z Żyznowa. Dla wszystkich zespołów organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Będą nagrody, medale, dyplomy, słodkości, napoje, ciepły posiłek i miła atmosfera. Dzięki sponsorom nikt nie wyjedzie z pustymi rękami.

Niesamowite przeżycia na meczu Polski w Krakowie Niesamowite przeżycia na meczu Polski w Krakowie
2016.05.23

W dniu 19 maja br. na zaproszenie Spółki Orlen Południe nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli w XIV Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, który odbył się w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety otrzymaliśmy od PKN Orlen. Na parkingu przy hali stawiliśmy się ok. godz. 17:00. Piękna hala zrobiła na nas duże wrażenie. Zajęliśmy swoje miejsca i czekaliśmy na pierwszy mecz Belgia – Bułgaria. Pojedynek szybko na swoją korzyść rozstrzygnęli Bułgarzy, wygrywając 3:0. Podczas pobytu spotkaliśmy wiele znajomych osób. Pierwszą był pan Ljubomir Travica, były trener Asseco Resovii Rzeszów. Porozmawialiśmy z nim, powspominał czasy kiedy trenował w Polsce oraz opowiadał o pracy w Katarze, gdyż aktualnie trenuje jeden z katarskich zespołów. Na trybunach również zasiedli siatkarze występujący w polskich klubach m.in. Olek Śliwka czy Dawid Dryja.

"Ja Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem... "
2016.03.26

Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji, przemyśleń i umacniania wiary. To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i piękniejsze jutro. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wiara, nadzieja i miłość będą zawsze obecne w naszym życiu - tego życzą Dyrekcja, Pracownicy i Wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. 

Zimowisko w Zakopanem 2016 Zimowisko w Zakopanem 2016
2016.03.01

W dniach 15-22 luty br. jak co roku byliśmy na zimowisku w Zakopanem. Mieszkaliśmu u p. Marii, która dbała o nas jak o swoje dzieci. Wszystkich nas było piętnaście osób, w tym troje po raz pierwszy. Pogoda niestety nie dopisała. Śniegu było mało i warunki do zjazdów trudne. Nasi narciarze mimo trudnych warunków spędzili cztery dni na stoku, co dla nich było zdecydowanie za mało. Nowicjusze próbowali jeździć ale trochę im nie wychodziło i narty zamienili na łyżwy. W dniach kiedy nie mogliśmy szusować na stoku byliśmy pod skocznią, dwa razy na Krupówkach i kościele Czerwienne - Bachledówka. Krupówki zwiedzaliśmy pierwszy wieczorem, kiedy nastrój Zakopanego jest zupełnie inny. Kościół w Bachledówce jest piękny, ozdobiony drewnem z motywami góralskimi. Wycieczka się udała a dzieci chętnie zjadały pyszną pizzę. Niestety tydzień minął szybko i trzeba było wracać do domu. 

Waldek Długosz Najlepszym Sportowcem Gminy Jedlicze !!! Waldek Długosz Najlepszym Sportowcem Gminy Jedlicze !!!
2016.02.24

W sobotni (20.02) wieczór w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy za rok 2015. W kategorii: trener / działacz nominowany był Marcin Józefowicz (pracownik socjalny naszej placówki, organizator turnieju siatkówki i opiekun wychowanków podczas udziału naszej placówki na różnego typu zawodach). Ostatecznie kapituła konkursowa wybrała Pana Andrzeja Cynarskiego jako najlepszego trenera / działacza. W kategorii "Najlepszy zawodnik" nominowany był nasz wychowanek Waldemar Długosz, którego dokonania w roku 2015 zostały docenione i otrzymał tutuł Najlepszego sportowca Gminy Jedlicze za szczegołne osiągnięcia w piłce nożnej. Nagrodę i okolicznościową statuetkę w imieniu Waldka odebrał p. Marcin (Waldek wraz z pozostałymi wychowankami i opiekunami przebywał na zimowisku w Zakopanem). Poza Waldkiem w innych dyscyplinach sportowych wyróżniono: Mateusza Szymbarę, Sławomira Skórę, Roberta Glenia i Łukasza Madejczyka.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl