Aktualności

Co u Ciebie Natalio?! Co u Ciebie Natalio?!
2016.02.15

W dniu 6 stycznia br. nasza wychowanka Natalia G. samowolnie opuściła placówkę. Do tej pory nie wróciła ani też nie skontaktowała się z nami.

Natalio!
Jeśli czytasz co się u nas dzieje, daj znać co u Ciebie!.Opiekunowie oraz Twoi koledzy i koleżanki martwią się o Ciebie. Zadzwoń lub napisz do nas!!

IV miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Nowej Dębie IV miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Nowej Dębie
2016.02.11

W czwartek 11 lutego br. reprezentacja naszej placówki uczestniczyła w IV Halowym Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Nowej Dębie. Organizatorami turnieju byli: Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Po blisko 6 godzinnych zmaganiach zajęliśmy 4 miejsce, na co złożyło się 3 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis. Tytuł najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza trafił w ręce naszych wychowanków, którzy obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi, dyplomami i okolicznościowymi statuetkami. Tytuł mistrzowski obroniła drużyna Domu Dziecka z Radoczy, drugie miejsce zajęli wychowankowie Domu Dziecka w Stalowej Woli, a na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze turnieju wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

Bal Noworoczny z Nowym Stylem 2016 Bal Noworoczny z Nowym Stylem 2016
2016.01.16

W dniu 16 stycznia br. nasze dzieci skorzystały z zaproszenia Grupy Nowy Styl i wzięły udział w 17 już Balu Charytatywnym, który co roku organizowany jest w krośnieńskiej hali sportowej. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Muzyczne Mikołajki" - muzyka, taniec i śpiew były jej głównym motywem. Również i w tym roku nasi podopieczni zostali poproszeni o przygotowanie prac plastycznych – ilustrację do wybranego utworu muzyki klasycznej oraz instrumenty muzyczne z dowolnych materiałów. Dzieci postanowiły zilustrować utwór pt. ”Lot trzmiela” pochodzący z opery pod tytułem "Bajka o Carze Saltanie" Nikołaja Rimskiego - Korsakowa. Wykonały również bębenek i grzechotki, które były przydatne podczas wspólnego finałowego koncertu wszystkich dzieci. Najważniejszym punktem imprezy była wizyta św. Mikołaja, który przywiózł ze sobą same cenne podarunki dla dzieci. Nasi podopieczni zostali obdarowani gotówką, która już w najbliższym czasie zostanie wykorzystana na niezapomniany zimowy wypoczynek pod Tatrami.

18 urodziny Arkadiusza 18 urodziny Arkadiusza
2016.01.12

12 stycznia br. nasz wychowanek Arkadiusz wkroczył w dorosłość. Wszyscy wiemy, że ukończenie 18 lat jest czymś ważnym. Tak też było i w tym wypadku. Były życzenia, okazały tort i wspólne spędzenie czasu w miłym gronie. Arek zdecydował pozostać się w placówce do czasu ukończenia szkoły. Życzymy wszystkiego najlepszego, dużo wytrwałości, radości i uśmiechu na co dzień oraz sukcesów w życiu.

Noworoczna wizyta pracowników Warta S.A. Noworoczna wizyta pracowników Warta S.A.
2016.01.11

W piątkowe (08.01) popołudnie naszą placówkę odwiedzili pracownicy krośnieńskiego oddziału TUnZ "Warta" S.A. Wizyta miała związek ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Jak można się domyśleć nasze dzieci zostały obdarowane prezentami. Na początku grudnia 2015 r. otrzymaliśmy informację od Pani Agnieszki Korony - organizatora całej akcji, że w tym roku wychowankowie naszej placówki zostaną obdarowani prezentami. Dzieci napisały listy ze swoimi życzeniami, które to trafiły do Świętego Mikołaja. Wśród prezentów jakie otrzymały nasze dzieci były m.in. odzież, obuwie, sprzęt RTV, słuchawki, sprzęt sportowy, słodycze. Nasi goście podkreślili, że każdy z pracowników, który włączył się w akcję włożył wiele serca. Nasi darczyńcy byli pod wielkim wrażeniem, że chłopcy poprosili o bluzy z motywem patriotycznym. Doceniają, że w naszej placówce wychowanie patriotyczne odgrywa wielką rolę. Mariola - nasza wychowanka otrzymała także wzruszający list na który będzie chciała odpowiedzieć, dziękując za dobre serce.


Podsumowanie roku 2015 Podsumowanie roku 2015
2015.12.24

Powoli kończy się rok 2015. Rok w któym były radości i smutki, sukcesy i porażki. Przedstawiamy Państwu prezentację podsumowującą to co się wydarzyło w 2015 roku w naszej placówce. Link to prezentacji (kliknij)

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
2015.12.24

Życzymy Państwu  udanych, zdrowych,
spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, 
aby ten czas wypełnił Was spokojem, 
radością i miłością wśród rodziny, 
bliskich, znajomych i bliźnich. 
Oby czas, jaki spędzicie razem 
był czasem dobrej nowiny, a po świętach, 
byście z radością przygotowali się 
do przejścia ze starego w nowy 2016 rok

życzą Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

Studenckie Mikołajki Studenckie Mikołajki
2015.12.24

21 grudnia 2015 r. studenci z rzeszowskiej Politechniki przywieźli prezenty mikołajowe dla naszych podopiecznych. Była to akcja, którą zorganizował Samorząd Studencki w skład którego wchodzą przedstawiciele każdego z wydziałów tejże uczelni. Zadowolenie wymalowane na twarzach wychowanków mówiło samo za siebie. Dzieci otrzymały to co sobie wymarzyły: firmowe buty, odzież, sprzęt, nagłośnienie do siłowni, słodycze, owoce, zestawy do nauki j. angielskiego, gry komputerowe, gry edukacyjne, książki z dziedziny fantasy oraz śpiwory na turystyczne wypady. Serdecznie dziękując św. Mikołajowi za piękną akcję "dar serca", bardzo dobrą organizację - wiążemy nadzieję na dalszą współpracę. Do zobaczenia w czerwcu.

Wigilia 2015 Wigilia 2015
2015.12.24

W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia tradycyjnie już w naszej placówce odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna. Oprócz wychowanków i pracowników nie zabrakło również gości. W tym roku razem z nami był Starostwa Krośnieński Jan Juszczak, Dyrektor PCPR w Krośnie Agnieszka Zygarowicz, byli pracownicy: Lucyna Bytnar, Maria Peszko i Bogdan Nakonieczny oraz nasza była wychowanka Regina wraz z mężem i synem.

Świąteczne spotkanie z Karpatami Krosno Świąteczne spotkanie z Karpatami Krosno
2015.12.21

W przedświąteczną niedzielę 20 grudnia naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Klubu Sportowego Karpaty Krosno na czele z Prezesem Panem Markiem Penarem. Nasi goście obdarowali naszych wychowanków prezentami. Nie brakowało słodkości, oprócz tego dostali gadżety związane z krośnieńskim klubem: szaliki, czapki, smycze, odblaski, klaendarze. Był także czas na wspólne rozmowy. Opowiedzieliśmy o naszej przygodzie na II Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w futsalu, o działalności naszej placówki itp. Również nasze dzieci zadawały pytania gościom. Wiele pytań dotyczyło drużyny seniorskiej, planach na rundę wiosenną. Wielką popularnością cieszył się Marek Fundakowski – zawodnik drużyny seniorów. Pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Pan Prezes obiecał naszym chłopcom wspólny trening z pierwszą drużyną jak i zaprosił na mecze w rundzie wiosennej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty dla naszych wychowanków, za odwiedziny i za świąteczne życzenia.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl