Aktualności

Wypoczynek nad polskim morzem Wypoczynek nad polskim morzem
2015.08.05

W dniach 21.07 – 03.08 wychowankowie naszej placówki wraz z wychowawcami przebywali nad polskim morzem w Chłapowie. Po długiej i męczącej podróży pociągiem we wtorek 21 lipca zameldowali się w Ośrodku Wypoczynkowym Zibi. Dla zdecydowanej większości był to pierwszy wyjazd nad morze.

Dom Dziecka z Żyznowa Mistrzem Podkarpacia w siatkówce Dom Dziecka z Żyznowa Mistrzem Podkarpacia w siatkówce
2015.06.17

We wtorek 16 czerwca br. w hali jedlickiego GOSiR-u po raz VI odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w siatkówce o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. W tegorocznej edycji udział wzięło 7 drużyn. Po całodziennych zmaganiach Mistrzem – VI Wojewódzkiego Turnieju siatkówki zostali wychowankowie Domu Dziecka z Żyznowa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce przypadło drużynie Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, trzecie – Dom dla Dzieci „Nasza Chata” z Przemyśla. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Miodowskiego ze Skopania, natomiast najlepszą zawodniczką została wychowanka Naszej Chaty z Przemyśla – Marzena Podolec.

Po raz szósty odbędzie się Turniej Siatkówki dla Domów Dziecka Po raz szósty odbędzie się Turniej Siatkówki dla Domów Dziecka
2015.06.13

Już po raz VI w jedlickiej hali GOSiR odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w siatkówce. Młodzi podopieczni Domów Dziecka rywalizować będą o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Organizatorem turnieju niezminnie od 6 lat jest Dom Dziecka im. Janusza Korczaka.

Udany występ naszej placówki na Igrzyskach we Frysztaku Udany występ naszej placówki na Igrzyskach we Frysztaku
2015.06.12

W dniu 11 czerwca br. na obiektach sportowych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku odbyły się XV Igrzyska dla Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych. W imprezie udział wzięła także i nasza reprezentacja: 5 wychowanków wraz z opiekunem Marcinem Józefowiczem. O godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie igrzysk. Zaprezentowały się wszystkie drużyny, zapalono znicz olimpijski. Otwarcia dokonali: Kurator Podkarpacki Jacek Wojtas, Wicestarosta Strzyżowski Jan Stodolak i Dyrektor SOS-W we Frysztaku Agata Wyciślak. Następny punktem igrzysk była rywalizacja sportowa. Indywidualnie nasi wychowankowie zdobyli 5 medali (3 złote i 2 srebrne). Drużynowo w przeciąganiu liny zajęliśmy 3 miejsce. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale, dyplomy, nagrody.

Kibicowaliśmy reprezentacji Polski na meczu Ligi Światowej Kibicowaliśmy reprezentacji Polski na meczu Ligi Światowej
2015.06.08

Grupa wychowanków naszej placówki wraz z opiekunami w dniu 6 czerwca br. wyjechała do Częstochowy na mecz reprezentacji Polski w Lidze Światowej z drużyną Iranu. Na mecz zostaliśmy zaproszeni przez Orlen Południe S.A. Sponsor sfinansował nam koszty dojazdu, nocleg oraz bilety na mecz.
Przed Halą Sportową w Częstochowie powitała nas bardzo serdecznie Pani Monika – pracownik Orlen Południe. Rozdała specjalnie przygotowane dla każdego z nas identyfikatory. Razem z nami przeżywała i mocno kibicowała „biało – czerwonym”.

Pojeżdżą dla Domu Dziecka Pojeżdżą dla Domu Dziecka
2015.05.23

6 czerwca 2015 (sobota) o godz. 22:00 na parkingu przy ul. Okrzei w Krośnie odbędzie się X Spot Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu. Tym razem charytatywnym aspektem akcji będzie zbiórka podarunków dla dzieci mieszkających w Domu Dziecka w Długiem.

Plan spotu:
22:00 Rozpoczęcie oraz zbiórka rzeczy na Dom Dziecka (parking przy ul. Okrzei 1)
23:00 Start przejazdu przez miasto (grupami do 20 samochodów - każdy prowadzący grupę dostanie mapę z trasą przejazdu)
01:00 Powrót na parking i zakończenie spotu

Po spocie delegacja zawiezie wszystkie zebrane rzeczy do Domu Dziecka.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM SPOTU ZA AKCJĘ, CIESZYMY SIĘ, ŻE PRZY OKAZJI ZMAGAŃ SPORTOWYCH NIE ZAPOMINACIE TAKŻE O ASPEKCIE CHARYTATYWNYM.

Towarzyski mecz z Asseco Poland Rzeszów Towarzyski mecz z Asseco Poland Rzeszów
2015.04.27

W niedzielę 26 kwietnia udaliśmy się do Rzeszowa rozegrać towarzyski mecz z pracownikami zaprzyjaźnionej firmy Asseco Poland. Przed godz. 13.00 zameldowaliśmy się pod halą Podpromie, gdzie na bocznej sali rozgraliśmy mecz. Po bliko półgodzinnej rywalizacji lepsi okazali się pracownicy Asseco, którzy wygrali 7:4. Nastęnie przeprowadzony został konkurs rzutów karnych. Po serii eliminacyjnej do finały zakwalifokowało się dwóch naszych wychowanków: Damian i Fabian. Ostatecznie po rozegraniu 6 serii lepszy okazał się Damian i to on został Królem Strzelców. Po krótkim odpoczynku "pomieszaliśmy się" grając jeszcze ok. 30 min. Po zmaganiach sportowych zostaliśmy zaproszeni na lody na rzeszowską starówką. Około godz. 18.00 wróciliśmy do placówki. Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Asseco za możliwość rozegrania meczu i za poczęstunek. Rewanż odbędzie w Jedliczu prawdopodnie na orliku w miesiącu maju.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!! Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!!
2015.04.01

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".

życzą Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka

Ferie 2015 - Pobyt w Zakopanem Ferie 2015 - Pobyt w Zakopanem
2015.02.10

Pierwszy tydzień ferii zimowych (31.01 - 7.02.2015 r.) tradycyjnie spędziliśmy w Zakopanem. Pozdrawiamy serdecznie naszą p. Marysię i p. Hanię z p. Pawłem u których czujemy się jak w domu. Jak co roku większość czasu spędziliśmy na stoku. Było z nami kilkoro nowych wychowanków, którzy pierwszy raz mieli narty na nogach. Już po dwóch dniach szusowali bez problemu. Jazda na nartach i łyżwach sprawiała nam dużo radości. Byliśmy oczywiście na Krupówkach oraz przeszliśmy szlakiem Papieskim z Harendy na Gubałówkę. W tym roku pogoda dopisała, było dużo śniegu i niewielki mróz. Niestety tydzień szybko minął i trzeba było wracać do domu.

Kibicowaliśmy Asseco Resovii !!! Kibicowaliśmy Asseco Resovii !!!
2015.01.22

W środowe popołudnie 21 stycznia wspólnie z pracownikami firmy Asseco Poland z Rzeszowa udaliśmy się klubowym autokarem Resovii na mecz Ligi Mistrzów siatkarzy Resovia - ACH Volley Lublana. W drodze do Rzeszowa zostaliśmy odbarowani koszulkami i czapkami rzeszowskiego klubu. Na hali Podpromie zameldowaliśmy się kilka minut po godz. 17.00. Oczekując na mecz podziwialiśmy rozgrzewkę obu zespołów. Kilku naszych wychowanków zdecydowało się pomalować twarze w barwy Resovii. O godz. 18.00 rozpoczęło się spotkanie, które było jednostronnym widowiskiem - gładkie zwycięstwo Resovii 3:0 (mecz trwał 75 minut). Po spotkaniu mieliśmy okazję porozmawiać z siatkarzami Asseco Resovii, zdobyć autografy czy też zrobić pamiątkowe zdjęcie. Poza sportowym aspektem wyjazdu do Rzeszowa była kolacja w restauracji McDonald, po którym pożegnaliśmy się z Panami z Asseco Poland i wróciliśmy do Długiego do naszej placówki.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl