Aktualności

Udział w XI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Udział w XI Wojewódzkim Konkursie Piosenki
2014.06.23

W dniu 23 czerwca br. w Tatrze Maska  odbyły się XI Wojewódzki Konkurs Piosenki. Organizatorem było Pogotowie Opiekuńcze w Rzeszowie. Naszą placówkę reprezentowało dwóch wychowanków Patryk Patrylak i Tomasz Paściak. Chłopcy zaprezentowali się z autorskimi piosenkami co zostało zauważone i docenione przez jury. Tomek zajął III miejsce. Dziękujemy organizator za zaproszenie.

Przed nami Jubileusz 60 lecia Domu Dziecka Przed nami Jubileusz 60 lecia Domu Dziecka
2014.06.09

Miło nam poinformować, iż 25 czerwca 2014 r. będziemy obchodzić Jubileusz 60 - lecia istnienia naszego Domu Dziecka. Rozesłaliśmy już zaproszenia do naszych przyjaciół, sponsorów, byłych pracowników i wychowanków. Spodziewamy się wielu gości.

6 medali na Igrzyskach Domów Dziecka we Frysztaku 6 medali na Igrzyskach Domów Dziecka we Frysztaku
2014.06.13

6 medali - 3 srebrne i 3 brązowe przywieźli wychowankowie naszej placówki z XIV Igrzysk Wychowanków Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, które odbyły się 11 czerwca br. na obiektach sportowych Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku. Oficjalnego otwrcia zawodów dokonał Podkarpacki Kurator Oświatu i jednocześnie Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Następnie na scenie wystąpili uczniowie OS-W z Frysztaka, po tym rozpoczęto zmagania sportowe. Nasza reprezentacja wystąpiła w 8 konkurencjach.

Tarnobrzeg obronił tytuł mistrzowski Tarnobrzeg obronił tytuł mistrzowski
2014.05.15

W dniu 15 maja br. w jedlickiej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Uroczystego otwarcia dokonali: Agnieszka Zygarowicz – Dyrektor PCPR Krosno, Andrzej Piękoś – Dyrektor GOSiR Jedlicze, Bożena Czaja – Dyrektor Domu Dziecka  w Długiem i Marcin Józefowicz – organizator turnieju.

Przed nami kolejny turniej siatkówki Przed nami kolejny turniej siatkówki
2014.05.06

W czwartek 15 maja w hali GOSiR w Jedliczu rozegrana zostanie V edycja turnieju siatkówki dla placówek opiekuńczo - wychowawczych z województwa podkarpackiego, którego organizatorem jest Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Pomysłodawcą turnieju jest Marcin Józefowicz - pracownik socjalny Domu Dziecka z Długiego. - Gdy rozpocząłem pracę w Domu Dziecka w 2009 r. i widząc, że nasi wychowankowie uczestniczą w różnego typu imprezach sportowych organizowanych przez inne placówki, wpadłem na pomysł aby i nasz Dom Dziecka był organizatorem turnieju - wybór padł na siatkówkę i tak się przyjęło i jest do teraz - mówi organizator turnieju. Turniej rozgrywany jest o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Patronat honorowy nad turniejem obejmują Poseł Piotr Babinetz i Starosta Krośnieński Jan Juszczak, a dodatkowo w tym roku także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

Wesołych Świąt Wielkanocnych Wesołych Świąt Wielkanocnych
2014.04.14

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.
Tego z całego serca życzą wychowankowie i pracownicy Domu Dziecka

Zimowisko w Zakopanem Zimowisko w Zakopanem
2014.02.05

Drugi tydzień ferii zimowych (25.01 - 01.02.2014 r.) spędzilśmy w Zakopanem (tuż przy stacji narciarskiej na Harendzie) u panie Marii Bachledy - Curuś. Całymi dniami (z przerwami na posiłki) korzystaliśmy z uroków zimy jeżdżąc na nartach, łyżwach i ...jabłuszkach. Zwiedziliśmy też Zakopane m.in. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, najstarszą część Zakopanego - ulicę Kościelisko, piękny stary cmentarz na Pęksowym Brzysku i jak zawsze Krupówki. Piękna pogoda, dobre warunki mieszkaniowe oraz wspaniałe jedzenie dopełniły udane pod każdym względem zimowisko.

XV Noworoczny Bal XV Noworoczny Bal
2014.01.18

W sobotę 18 stycznia nasi wychowankowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w XV Noworocznym Balu zorganizowanym przez firmę Nowy Styl w Krośnie. Pierwszy bal odbył się w 2000 roku – wtedy też uczestniczyło w nim 150 osób z Krosna i okolic. W tym roku liczba uczestników przekroczyła 1000 osób (głównie dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne, wychowankowie domów dziecka, rodzin zastępczych i organizacji społecznych z całego Podkarpacia).

Zaproszenie na zabawę z Nowym Stylem Zaproszenie na zabawę z Nowym Stylem
2014.01.13

Miło nam poinformować, że nasza placówka dostała zaproszenie na 15 Imprezę Noworoczną organizowaną przez Grupę Nowy Styl, która odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godz. 15.00 w hali MOSiR, ul. Bursaki w Krośnie. W tym roku elementem edukacyjnym będzie temat: Bezpieczeństwo i Zdrowie. Na imprezie będzie można nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Będzie też okazja by zobaczyć pracę ratowników medycznych, policjantów, strażaków, przyjrzeć się pracy psów ratowniczych i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Projekt socjalny przygotowany przez studentki UP w Krakowie Projekt socjalny przygotowany przez studentki UP w Krakowie
2014.01.11

W dniu 11 stycznia br. naszą placówkę odwiedziły studentki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (kierunek: praca socjalna), które w ramach pracy zaliczeniowej zrealizowały projekt socjalny. Wcześniej w dniach 8-19 kwietnia przebywały w naszej placówce na praktyce. Projekt był dwuczęściowy: pierwszym działaniem było przekazanie dla naszej placówki zebranych artykułów szkolnych i papierniczych (zbiórka trwała od listopada 2013 do stycznia 2014), drugim była organizacja imprezy karnawałowej dla naszych wychowanków.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl